Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Evanjelická cirkev augsburského vyznania

 

Evanjelický cirkevný zbor a.v. Hronsek

kostol ev. UNESCO.jpg
A.H.Krčméryho 8

976 31 Hronsek

telefón: 0918 828 120

e-mail: ecavhronsek@snailnet.sk

pani farárka ThMgr. Anna Jakušová

Bohoslužby - každú nedeľu o 9:00 hod.

                                       


Zo života evanjelickej cirkvi a.v.


Trojkráľový koncert

V sobotu 5.1.2019 sa  v evanj. kostole v Sliači konal Trojkráľový koncert, ktorý  bol spestrený spevom spojeného cirkevného zboru Hronsek a Zvolen, slovom, hudbou absolventov strednej a vysokej školy muzických umení. Mal vysokú úroveň o čom svedčil ohlas poslucháčov.

Trojkráľový koncert 2019g.JPGTrojkráľový koncert 2019e.jpg

 

 

 

 

 

 


V. Evanjelické cirkevné dni Békešská Čaba - júl 2016

BČ 2016 07a.jpgBudapešť 01.jpg

 

IMG_6419.JPG

Cinkota 01.jpgIMG_6564a.jpg

 

 

 

 

 

 


a 2.jpg

20. výročie príchodu pani farárky Anny Jakušovej do Hronseku

Dňa 20. decembra 1993 nastúpila do cirkevného zboru Hronsek, ktorý združuje 7 fílií a jednu diasporu pani farárka Anna Jakušová, vtedy ešte ako kaplánka. Zdá sa to neuveriteľné, ale odvtedy prešlo dvadsať rokov. Ako by to bolo včera, keď sa predstavila na prvých službách Božích. Predpoveď jej pôsobenia minimálne 20 rokov v zbore, sa splnila. Či sa splnili aj jej očakávania, to vie najlepšie ona sama. No podstatné je, že už roky sa snaží o dobré vzťahy vo vnútri cirkvi i mimo nej.

Celý článok si môžete prečítať v súbore:


 

Stretnutie artikulárnych zborov 13.09.2015 v evanjelickom Chráme Božom v Hronseku

 

 

 

 

 

 

 

Viac fotografií v podstránke Fotogaléria


 

530. výročie narodenia Dr. Martina Luthera

V nedeľu 10.11.2013 sme si v cirkevnom zbore Hronsek pripomenuli 530.výročie narodenia Dr. Martina Luthera.  Spomienka sa konala v rámci služieb Božích v evanjelickom kostole v Sliači. Príbeh zo života M. Luthera pôsobivo stvárnili deti a evanjelická mládež.  Do deja vstupoval piesňami a sólovým spevom domáci spevokol pod vedením sestry farárky A. Jakušovej.  Program bol veľmi oslovujúci vďaka všetkým, ktorí sa o to pričinili. Mnohí neskrývali dojatie a po skončení SB so slzami v očiach ďakovali za hlboký duchovný zážitok.   

Text a foto: Ž.Slancová, zborová dozorkyňa

 


 Seniorálny deň   ECAV

V evanjelickom kostole sa 14.júna 2009 konal seniorálny deň ECAV za účasti starostov okolitých obcí pri príležitosti odovzdania certifikátu o zápise kostola a zvonice do Zoznamu UNESCO. Toto krásne nedeľné slnečné popoludnie spestril koncert detí ZUŠ zo Sliača, zaujímavá prednáška o histórii vzniku evanj. drevených kostolov na Slovensku a umelecko-literárne pásmo v réžii Pavla Halaja z Badína spojené s videoprojekciou. V oprave kostola a zvonice sa i v tomto roku pokračuje vďaka finančnej podpory z MK SR, BBSK a obce Hronsek.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Barborská cesta

http://www.barborskacesta.com/

webygroup

Úvodná stránka